Bezpieczne zachowanie w internecie plakat

Pobierz

Plakaty możemy wykonać techniką tradycyjną w postaci rysunku, który fotografujemy w dobrej jakości lub na komputerze w dowolnym programie graficznym.. Prace przesyłamy na adres e-mail do dnia 12 lutego 2022 r.Ćwiczenie 1.. Uczniowie klasy IV a i IV b przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, które są najważniejsze podczas lekcji wychowania fizycznego.Stworzyli piękne plakaty, które będą ozdabiały ściany w pobliżu sali gimnastycznej.. Łamanie zbyt prostych haseł.. Takie zachowania narusza podstawowe zasady netykiety.. 3.Dalsza część artykułu odpowie na te pytania.. W tym celu: Odszukaj w sieci rodzaje zagrożeń.. 7.Edukacja dla bezpieczeństwa ma na celu przygotowanie uczniów do odpowiedniego zachowania i właściwych reakcji w sytuacjach zagrożenia dla zdrowia i życia.. Nie hejtuj - wypowiadaj się z szacunkiem.. Nie flooduj….Pani z informy dała nam zadanie żeby zrobić plakat promujący 'Bezpieczeństwo w sieci' a ja nie mam pomysłów : ( POMOCY :D.. Do celów edukacyjnych masz prawo korzystać z materiałów znalezionych w Internecie, ale koniecznie podawaj źródło ich pochodzenia.. Zaloguj się .. 5.Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.. Treści na plakacie powinny być sformułowane językiem pozytywnym.. Kreator plakatów Canva zawiera setki szablonów zaprojektowanych przez nasz zespół zawodowych projektantów.. Plakaty możemy wykonać techniką tradycyjną w postaci rysunku, który fotografujemy (w dobrej jakości) lub na komputerze w dowolnym programie graficznym..

W kilka minut otrzymasz własny plakat.

Organizatorem konkursu jest Szkolny Klub Europejski.. W Internecie nie zakłócaj pracy innych.. Dlatego warto ignorować tego typu wyskakujące okna i jak najszybciej przeskanować system programem antywirusowym.. Nigdy nie umieszczaj nielegalnych informacji.. Zespół projektowy.. #SzkołaPromujeBezpieczeństwoKlasy V przygotowały reklamy promujące bezpieczne zachowania w Internecie, natomiast klasy szóste opracowały plakaty pt. "Jesteśmy świadomymi użytkownikami Internetu".Temat: Nie daj się wciągnąć w sieć.. Chcąc przeprowadzić wnikliwą obserwację, zapoznaj się z rodzajami zagrożeń.. Nigdy nie wysyłaj obraźliwych listów ani załączników przez pocztę internetową.. JA TWIERDZE ŻE TO TAKIE OKLEPANE!i można zrobić cos innego np.narysuj klawiature na której pisze dziecko z niewiadomo kim.Albo narysuj ten komp z dzieckiem.. Organizatorem konkursu jest Szkolny Klub Europejski.. Zadbaj o właściwy ubiór - strój z elementami odblaskowymi, kask .BEZPIECZNE ZACHOWANIA W SZKOLE, W DOMU, NA ULICY .. w domu, w szkole, na drodze, podczas korzystania z Internetu oraz w czasie ferii.. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy.. Celem konkursu było uświadomienie uczniom zagrożeń płynących z niebezpiecznych .. Pamiętaj o ochronie przed słońcem.. Obcym osobom nie podawaj hasła do swoich profilów internetowych, kont bankowych itp. 3..

Mamy szablony plakatów na różne potrzeby.

6.Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie Filia w Kole ogłosiło konkurs plastyczny na plakat propagujący bezpieczne zachowanie młodych ludzi w Internecie.. Hakerzy są w stanie w łatwy sposób przejąć dostęp do konta w banku, poczty elektronicznej, sklepu internetowego czy innych serwisów internetowych.. Masz pytania?. Aktualizuj oprogramowanie, z którego korzystasz - wszystkie systemy mają luki i są one chętnie wykorzystywane przez hackerów, więc warto korzystać z wersji z wprowadzonymi poprawkamiNie klikaj w reklamy pojawiające się na pulpicie czy w przeglądarce Do infekcji wirusem, trojanem, oprogramowaniem szpiegującym i innymi szkodliwymi programami może także dojść na skutek kliknięcia w pojawiającą się reklamę.. Szanuj cudzą własność.. Przedmiot kształci m.in. w zakresie bezpieczeństwa państwa i organizacji działań ratowniczych.. Plakaty o bezpieczeństwie w sieci.. Pisz poprawnie, w obowiązującym języku.. Spis treści Od kiedy istnieje netykieta?. trroche dziwny motyw ale nie wtym rzecz ważne że .Wybieraj spośród setek szablonów plakatów.. Plakaty można wykonać dowolną techniką w postaci rysunku lub na komputerze w dowolnym programie graficznym.Ogłaszamy szkolny konkurs na plakat promujący bezpieczeństwo i odpowiedzialne zachowanie w sieci..

W internecie nie umieszczaj obrzydliwych słów.

Nie prowokuj i nie obrażaj innych internautów na portalach społecznościowych, blogach czy forach.. Najszybciej będą w stanie złamać proste i powszechnie używane hasła, np. składające się wyłącznie z imion czy następujących po sobie liczb.. Nie rozpowszechniaj wirusów.. : +48 14 628 42 10, +48 14 688 80 12 faks: +48 14 628 43 11 e-mail: .. Nie naruszaj prywatności innych osób.. Nie wiesz jak zrobić fajny plakat do szkoły a nie .Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu można by wymieniać godzinami - dzisiaj podajemy 10 złotych reguł, których warto się trzymać.. Zagrożenia w .Jesteśmy bezpieczni w ruchu drogowym.. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.. Uczniowie opracowali również plakaty które posłużyły im również do utrwalania wiadomości.Kup plakat Bezpieczne kłódki Internet - ochrona surfowanie w Internecie • najwyższej jakości materiały, ekspresowa dostawa, 100% satysfakcjiOgłaszamy szkolny konkurs na plakat promujący bezpieczeństwo i odpowiedzialne zachowanie w sieci.. Stowarzyszenie "Miasta w Internecie" ul. Krakowska 11A 33-100 Tarnów tel.. Po prostu nie dawaj się sprowokować i nie odpowiadaj na żadne zaczepki.. Proszę zapoznać się z zasadami dobrego zachowania z ilustracji - Można wydrukować i wkleić do zeszytu), a następnie skorzystać z linku:1..

O bezpieczeństwie w internecie i zasadach dobrego wychowania w internecie.

Pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności, z kim rozmawiasz w Internecie.. Na podstawie rozmów ze swoimi koleżankami i kolegami spróbuj określić, czy zdają sobie oni sprawę z zagrożeń, jakie mogą pojawiać się podczas korzystania z usług internetowych.. Prace przesyłamy do dnia 11 lutego .. Spróbuj .Wśród najpoważniejszych zagrożeń w internecie wymienić można takie jak phishing, ransomware, wyłudzenia danych do bankowości internetowej oraz wszelkiej maści oszustwa.. W dniu 8 lutego 2022r., w klasie 2b ochodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu.. Nie spamuj i pisz na temat.. Pokaż ją swoim rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.. Plansze dydaktyczne dotyczące bezpieczeństwa poświęcone są nie tylko edukacji .Klasa 2b.. Skontaktuj się z nami.Celem takiego konkursu jest wspieranie mądrego wykorzystywania Internetu, nie zaś zniechęcenie do korzystania z niego w ogóle.. Plakaty możemy wykonać techniką tradycyjną w postaci rysunku, który fotografujemy w dobrej jakości lub na komputerze w dowolnym programie graficznym.Projekt "Bezpieczna Szkoła w Strefie Schengen" zrealizowany na zlecenie Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin.Pr.Ogłaszamy szkolny konkurs na plakat promujący bezpieczeństwo i odpowiedzialne zachowanie w sieci.. Ktoś, kto podaje się za twojego rówieśnika w rzeczywistości może być dużo starszy i mieć wobec ciebie złe zamiary.Nie trolluj i "nie karm trolla".. Bezpieczna Szkoła Cyfrowa.. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.. Temat związany był z jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018, "Bezpieczeństwo w Internecie.Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zachęcamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na zaprojektowanie plakatu pod hasłem: "Bezpieczny Internet - Działajmy razem" promującego bezpieczeństwo i odpowiedzialne zachowanie w sieci.. W ramach obchodów uczniowie obejrzeli filmiki dotyczące właściwych zachowań w Sieci, wykonali grupowe plakaty o tematyce związanej z bezpieczeństwem w Internecie oraz sporządzili indywidualne prace plastycznej o tej tematyce.Nie umieszczaj w Internecie nielegalnych, nieprawdziwych lub niezgodnych z prawem informacji.. Plakaty powinny także przekazywać informację o tym, że uczniowie publikujący treści w Internecie , powinni robić to z pszanowaniem godności innych ludzi.plakat promujący bezpieczne korzystanie z internetu Osoby starsze korzystające z Internetu, bankowości elektronicznej, e-urzędów i zakupów online dosyć stereotypowo kojarzą się jako potencjalnie bardziej narażone na niebezpieczeństwo utraty swoich wrażliwych danych i wynikające z tego kłopoty finansowe.Jeżeli wiadomość, którą otrzymałeś jest wulgarna lub niepokojąca, nie odpowiadaj na nią..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt