W pustyni i w puszczy zadania do lektury

Pobierz

Gdzie dzieci znalazły schronienie podczas pory deszczowej?. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Jak nazywało się drzewo, w którym nocowali Staś i Nel w książce pt.: "W pustyni i w puszczy"?Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy.. Co się stało 10 lat później od ich porwania?. b) znajdź w internecie informacje wyżej wymienionych miejsc.. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce - dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać .Test ze znajomości treści.. Gdzie urodził się Staś Tarkowski?. Kto jest autorem powieści ,, W pustyni i w puszczy?. Główni bohaterowie to: Staś i Nel.Quiz - W pustyni i w puszczy - test znajomości lektury - Gazeta.pl I Dziecko .. Co przydarzyło się Pani Olivier dzień przed planowanym wyjazdem?. Bolesław Prus Adam Mickiewicz Henryk Sienkiewicz Stefan Żeromski Gdzie i kiedy rozgrywa się akcja powieści?. Kto porwał dzieci?wesoły i sprytny brzydki i niegrzeczny Pytanie 7 .. Rozwiąż test Powiązane z testem z W pustyni i w puszczy Trudny test z W pustyni i w puszczy Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.W pustyni i w puszczy - Quiz wiedzy.. Ponieważ zanosiło się na dłuższą wycieczkę, więc Dinah zapakowała parę sukienek, trochę bielizny i cieplejsze ubranie dla .W pustyni i w puszczy ukazywała się w odcinkach w "Kurierze Warszawskim" w latach , po raz pierwszy jako całość została wydana w 1911 roku..

W pustyni i w puszczy test Labirynt.

Skierowana do młodego czytelnika ukazuje szeroki opis realiów Afryki — jej kultury, konfliktów, a także przyrody.. 2.czy na drzewie chlebowym rośnie chleb ?. Jak miał na imię tata Stasia?. Ćwiczenia: W PUSTYNI I W PUSZCZY.. pytanie 1 z 10.. 3.kto brał udział w "straszliwym koncercie" w puszczy ?. Jak mieli na imię główni bohaterowie?. W jaki sposób dzieci uciekły porywaczom?. Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. wg Krzysiomk.. Identyfikujemy bohaterów powieści - Czytanie ze zrozumieniem // odp.. Mapa podróży Stasia i Nel Rysunek z opisami.. Ile lat mają główni bohaterowie powieści?. Akcja rozgrywa się w Egipcie przy Kanale Sueskim.W pustyni i w puszczy.. Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. 4.jaka "mucha" podróżowała na słoniu ?. Drzewo, w którym mieszkali w puszczy (baobab).. Kto jest autorem utworu?. Rozwiąż quiz z lektury i sprawdź!. w Azji.. ożenili się i zamieszkali w PolsceSzkoła podstawowa » Język polski.. ukąsił ją skorpion złamała nogę na schodach musiała udać się do chorego syna Średnia10/13 REKLAMA 3 / 13W pustyni i w puszczy Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.W pustyni i w puszczy.. I pobiegł do wielbłądników, a tymczasem dzieci poczęły wraz z Dinah przygotowywać się do drogi..

W pustynii i w puszczy.

- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera1.. Ilość pytań: 16 Rozwiązywany: 12334 razy.. w Port Saidzie 4.. Jak się nazywał Staś?. Stała się międzynarodowym bestsellerem.Plik Test ze znajomości lektury w pustyni i w puszczy.doc na koncie użytkownika beatka143 • folder testy z lektur • Data dodania: 28 kwi 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.W pustyni i w puszczy Lektura z opracowaniem - Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli.. Klasa 5 Polski lektura test w pustyni i w puszczy.. nie wiadomo podwładni Mahdiego: Chamis Gebhr i Idrys ojcowie Pytanie 9.. Poziom: Trudny.. Pytania do lektury1) king to nazwa a) psa b) słonia c) podróżnika d) lwa 2) głównym z porywaczy dzieci był a) kali b) linde c) fumba d) idrys 3) staś tarkowski ma lat a) 15 b) 14 c) 13 d) 16 4) nel rawlinson ma lat a) 10 b) 8 c) 7 d) 11 5) kali pochodzi z ludu a) wa-hima b) m`rua c) faru d) fumba 6) nel jest z pochodzenia a) polką b) hiszpanką c) angielką d) …Test znajomości treści lektury — Henryk Sienkiewicz "W pustyni i w puszczy" 15..

Opis testu: Szczegółowy test z lektury.

Jak się nazywała Nel?. Jak nazywał się pies Nel?. Strona główna .. Fraza z książki (.). i Gebhr nie odjadą.. Odgadnij hasło: D P P BJest to książką"W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.. Życzę miłego rozwiązywania.. Rozwiązany:W Pustyni i w Puszczy - krótki test.. Zapasy żywności wzięli ze sobą, mieli również przygotowane w kryjówkach.. Akcja powieści rozgrywa się: w Afryce.. była Angielką 5.W pustyni i w puszczy test z lektury DottyToJa 8 miesięcy temu 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0 Udostępnij 0 Skomentuj 0 Super!. 6.co wspólnego miał słoń z Salomonem i Hannibalem ?. Pewien brytyjski podróżnik - Plan wydarzeń // odp.Mar 24, 2021W pustyni i w puszczy - test znajomości lektury 1 / 13 Staś Tarkowski i Nel Rawlison mieszkali w sąsiednich domach w Port Saidzie, mieście w: Hiszpanii Stanach Zjednoczonych Egipcie 2 / 13 Dlaczego pani Olivier nie pojechała ze Stasiem i Nel?. w XVIII wieku w Europie pod koniec XIX wieku w Afryce w XX wieku w AzjiPytania i odpowiedzi do lektury W pustyni i w puszczy ( 74) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury W pustyni i w puszczy, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89.. Staś i Klara Bartek i Nela Staś i Nela Staś i Nel Kamil i Ada Marek i Aneta Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..

"W pustyni i w puszczy" to lektura sugerowana dla klasy 5.

5.jakie drzewo ma korzeń mocniejszy od skały ?. Staś zabił lwa, później porywaczy.. Jak się nazywała broń dzięki której dzieci uciekły od porywaczy granat nóż sztucer Pytanie 8 .Kto porwał dzieci?. Sprawdź swoją wiedzę o lekturze i utrwal wiadomości ze szkoły!. Ta książka opowiada przede wszystkim o porwaniu dzieci z Port-Side.Jest to książka mówiąca o wielkiej przyjaźni 14-letniego chłopca i 8-letniej dziewczynki.. Po wodę chodzili nocą do Nilu.. Ilość pytań: 14 Rozwiązywany: 614399 razy.. W jakim wieku był Staś?. 7.kiedy Saba się "zaczerwienił" ?Lektura szkolna: "W pustyni i w puszczy" Quiz wiedzy o lekturze "W pustyni i w puszczy" nadesłany przez Panią Julię Tańculę na konkurs "Kto pyta - nie błądzi".. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Jakiej narodowości była Nel?. w Europie.. Autorem książki jest Henryk Sienkiewicz.. Autor: Justix502 Dodano: 26.9.2010 (11:16) "W pistyni i w puszczy" Zadania do lektury.. Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Kto jest autorem powieści "W pustyni i w puszczy"?. a)Znajdź opis dżungli, Sawanny krajobrazu wśród ziemnomorskiego oraz pustyni.. Sprawdź się we wpisie: W pustyni i w puszczy quiz wiedzy!. SPRAWDZIAN Z LEKTURY ,,W PUSTYNI I W PUSZCZY,, Do końca marca Ale proszę piszcie - Brainly.pl.. nie chciał zabić lwa był okrutny dla Idrysa znęcał się nad Kalim i był okrutny dla porwanych dzieci 1.Kto ratuje dzieci przed śmiercią z głodu i pragnienia na pustyni?. Jak miał na imię tata Nel?. Temat lekcji: Dlaczego utwór Henryka Sienkiewicza ,,W pustyni i w puszczy" jes.30 Questions Show answers.. W jakim wieku była Nel?. Staś otrzymał chininę dla chorej Nel, dostali też jedzenie, herbatę, broń proch, kompas itp.Jan 18, 2022Pytania do lektury " W PUSTYNI I W PUSZCZY" 1.kiedy oczy się pocą ?. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Głównymi bohaterami są Staś i Nel.. Opisz w 3 zdaniach jak doszło do spotkania Stasia z Lindem, jak ono przebiegało, jak wpłynęło na dalsze losy dzieci?Jak dobrze pamiętasz treść książki "W pustyni i w puszczy"?. Kapitan Glen i doktor Clarge IsmainTest do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. c) zaznacz fragmenty .Liczba wyników dla zapytania 'test ze znajomosci lektury w pustyni i puszczy': 10000+..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt