Podaj trzy przykłady dyfuzji

Pobierz

Odpowiedź Guest.. Im większa temperatura, tym cząsteczki poruszają się szybciej, a także odległości między nimi się zwiększają co jeszcze ułatwia mieszanie.. Home.Podaj przykłady dyfuzji: a) w cieczach b) w gazach c) w ciałach stałych 2010-02-15 15:00:38; 1.Opisz jak powstaje roztwór.. PLISS (mi trzeba 9 w kazdym stanie po 3 )Podaj po 3 przykłady dyfuzji w gazach i cieczach.. Podaj przykłady dyfuzji w ciałach:-stałych - cieczach - gazach i 2-3 przykłady dyfuzji w codziennym życiu z góry Dzięki!. Ciecze, ciała stałe i gazy zbudowane są z drobin, które znajdują się w ciągłym ruchu.. Prosze o odpowiedz.Zgory dziekuje;) Dodaj odpowiedź .Plik co to jest dyfuzja podaj 3 przykłady.pdf na koncie użytkownika charlesip • Data dodania: 21 lis 2018 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Przykłady 1. dlaczego ?. Można także uczestniczyć odpowiedzieć lub odpowiedzieć na pytanie "Trzy przykłady dyfuzji w powietrzu".. Przykłady dyfuzji w gazach - mieszanie się cząsteczek perfumy z cząsteczkami powietrza.Przykłady dyfuzji.. Podaj przyklady dyfuzji: 1.Ciala stalego w cieczy- 2.cieczy w cieczy- 3.gazu w cieczy - 4.gazu w gazie.. Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników..

podaj 3 przykłady dyfuzji w życiu codziennym ?

2010-03-07 20:56:17; 1.Opisz jak powstaje roztwór.. Odpowiedz przez Guest.. Co to są ruchy Browna?. Wyjaśnij, na czym polega zjawisko dyfuzji i podaj trzy przykłady dyfuzji w ciałach o różnych stanach skupienia pomocy plisDyfuzja zachodząca między ośrodkami: Ciało stałe - ciało stałe (zetknięte ze sobą gładko oszlifowane kawałki dwóch różnych metali przenikają do siebie) płytki ołowiu i złota; płytki srebra i złotaPrzykłady dyfuzji:~~~~~- rozpylanie perfum lub dezodorantów w zamkniętym pomieszczeni (np. sali lekcyjnej) --- po chwili czujemy zapach w całym pomieszczeniuCząstki perfum rozprzestrzeniają się między cząsteczkami powietrza i przemieszczają się we wszystkich kierunkach.-herbata w szklance ( woda ma taki kolor jak esencja)Wytłumaczenie takie same jak z perfumami, tylko cząstki .Podaj przykłady dyfuzji?. 4.Podaj przykłady dyfuzji w ciałach stałych,cieczach i gazach.prosze o ROZWIĄZANIE THNX:) 2009-11-10 20:34:30Podaj po 3 przykłady dyfuzji w każdym w 3 stanach skupienia.. Cząstki, które są uwalniane z liści herbaty rozchodzą się w wodzie, mieszanie się soku z wodą, miodu z herbatą, kawy z .1 - pęcherz moczowy, 2 - cewka moczowa, 3 - ciałko nefronu, 4 - miedniczka nerkowa, 5 - kanalik nefronu, 6 - moczowódZadanie: wyjaśnij, na czym polega zjawisko dyfuzji i podaj trzy przykłady dyfuzji w ciałach o różnych stanach skupienia dyfuzja to przykłady Rozwiązanie: dyfuzja to samorzutne przenikanie cząsteczek jednej substancji do drugiej, np psiknięciePodaj trzy przykłady dyfuzji substancji w powietrzu..

2.Wyjaśnij na czym polega zjawisko dyfuzji.

- zadania, ściągi i testy - Zapytaj.onet.pl.. Odpowiedź Guest Dyfuzja to samorzutne przenikanie się (mieszanie) dwóch różnych, stykających się ze sobą gazów, cieczy lub ciał stałych, zachodzące w wyniku ruchu .Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Trzy przykłady dyfuzji w powietrzu poniżej.. Zapach perfum czujesz prawie natychmiast.Osoby .Podaj przykłady zjawiska dyfuzji w gazach cieczach i ciałach stałych w którym ze stanów skupienia zjawisko zachodzi najszybciej a w którym najwolniej?. :] ps: dam najlepszeOpublikowany in category Chemia, 21.09.2020 >> .. Odpowiedz przez Guest.. 2.Wyjaśnij na czym polega zjawisko dyfuzji.. Dyfuzja zachodzi szybciej gdy : *temperatura ciała wzrasta (cząsteczki się szybciej poruszają) .Podaj trzy przykłady walorów przyrodniczych wybrzeża Bałtyku oraz trzy przykłady atrakcji kulturowych Małopolski..

Nie bój się dzielić, chociaż wciąż nie ...Podaj trzy przykłady.

Dyfuzja w gazach: - zapach perfum w powietrzu - mieszanie się gazów o różnej gęstości (np. arsenowęgiel i tlen) - zapach kwiatów w powietrzu.. 2.wlewanie denaturatu do wody.. Te rozprzestrzeniają się nie tylko w wyniku ruchów powietrza, ale również w. parzenie herbaty.. Wymień co najmniej pięć rodzajów usług, które mogą się rozwijać dzięki wzrostowi ruchu turystycznego.Tematy: podaj, przykłady.. Możemy się o tym przekonać, obserwując zmiany stanów skupienia substancji oraz zjawisko dyfuzji.Przykład dyfuzji w ciałach stałych: - mieszanie się cząsteczek ołowiu z cząsteczkami złota.. Przykład dyfuzji w cieczach: - mieszanie się cząsteczek herbaty z cząsteczkami wody.. Przykłady dyfuzji: - rozpylanie perfum lub dezodorantów w pomieszczeniu;cząsteczki perfum rozprzestrzeniają się między cząsteczkami powietrza we wszystkich kierunkach.. 4.Smuga spalin jaką pozostawia za sobą samolot znika, miesza się z powietrzem.. Question from @sandraigl - Szkoła podstawowa - BiologiaOpublikowany in category Fizyka, 09.10.2020 >> .. Zależy też od temperatury.. 4. Podaj przykłady dyfuzji w ciałach stałych, cieczach i gazach.prosze o ROZWIĄZANIE THNX:) 2009-11-10 20:34:30; przykłady dyfuzji w gazach 2008-12-21 15:39:50Szybkość dyfuzji ( mieszania się ) zależy od rodzaju substancji mieszających - w gazach zachodzi najszybciej, najwolniej w ciałach stałych..

3.Podaj przykłady zjawiska dyfuzji zaobserwowane przez ciebie w zyciu codziennym.

W cieczach: - sól w wodzie - Cukier w herbacie - Wlanie atramentu do wody.Jakie znamy przykłady dyfuzji?To: rozchodzenie się zapachów w pomieszczeniu.. W jednym miejscu klasy psikamy dezodorantem.. Podaj 3 dowolne przykłady dyfuzji z życia codziennego - Przykłady: - Pytania i odpowiedzi - Chemiapodaj 3 przykłady dyfuzji w życiu codziennym?. 3. Podaj przykłady zjawiska dyfuzji zaobserwowane przez ciebie w zyciu codziennym.. 4. Podaj przykłady dyfuzji w ciałach stałych, cieczach i gazach.prosze o ROZWIĄZANIE THNX:) 2009-11-10 20:34:561.mieszanie wody z solą.. 3.rozpylanie się dezodorantu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt