Uzupełnij tekst w starożytnych atenach wykształcił się ustrój zwany

Pobierz

Zarejestruj.. 2012-04-25 19:07:14; Uzupełnij tekst wyrażeniami zamieszczonymi poniżej.. Najważniejsze decyzje dotyczące Aten podejmowali obywatele, podczas ____, podczas którego dyskutowano o wypowiedzeniu wojny .W starożytnych Atenach obowiązywał ustrój zwany.. Zazwyczaj uważa się, że trwała od początków VI do połowy IV wieku p.n.e., z przerwami w V wieku p.n.e.. Przedmiot.. dziewięciu najwyższych rangą urzędników w starożytnych Atenach, wybieranych raz w roku (początkowo ich władza była bardzo rozległa, jednak z czasem została ograniczona do .UZUPEŁNIJ TEKST GRECCY FILOZOFOWIE W starożytnych Atenach wykształcił się ustrój zwany ………….. Wszysty ateńczycy tworzyli .. (5) zwane eklezją.Ustrój starożytnych Aten i Sparty Ustroje Aten i Sparty, początkowo nie wykazywały wielu różnic, z biegiem czasu w wyniku reform politycznych i społecznych stawały się coraz bardziej zróżnicowane.. Według niektórych ocen, w Atenach okresu Peryklesa, obywatele z prawem głosu (demotes) stanowili około 40 tysięcy, spośród około 120 tysięcy ogółu ludności.Hebrajczycy przybyli do Kanaan czyli ziemi obiecanej z Babilonii pod wodzą Mojrzesza.. Dyskutowano na nim na przykład o konieczności wypowiedzenia wojny, zawarcia pokoju czy .Starożytne greckie miasta-państwa określane były jako ____, obejmowały miasto oraz okoliczne wsie i miały własne władze i wojsko..

W starożytnych Atenach wykształcił się ustrój zwany .

Mogli w nim uczestniczyć wszyscy , czyli pełnoletni mężczyźni pochodzący z Aten.. Najważniejsze decyzje dotyczące ateńskiej polis podejmowano na obradach .. Kultura starożytnej Grecji powstała i rozwijała się po upadku kultury mykenskiej (helladzka kultura) spowodowanym w głównym stopniu najazdem Dorów.. W starożytnych Atenach wykształcił się ustrój zwany ____.. Najważniejsze decyzje dotyczące ateńskiej polis podejmowano na obradach…………………….. W sporze z Posejdonem o władze nad Attyką przeważyły według sądu mieszkańców zalety bogini wojny.. Za czas jej trwania przyjmuje się okres od ok. 1200.r.pne do Iw.. Najważniejsze decyzje dotyczące Aten podejmowali obywatele, podczas ____, podczas którego dyskutowano o wypowiedzeniu wojny .6.. Hoplita to grecki:2 Uzupełnij tekst.. 2 Uzupełnij tekst.. Praw politycznych nie posiadały .. (3).. Mogli w nim uczestniczyć wszyscy………………, czyli pełnoletni mężczyźni pochodzący z Aten.. Żadne prawa nie przysługwały także .. (4) i cudzozmiemcom.. 2009-12-08 19:49:44; Angielski klasa szósta zadanie uzupełnij tekst słowami z ramki 2019-09-10 20:45:19W starożytnych Atenach wykształcił się ustrój zwany .. Dowodził wojskami Aten w bitwie pod Maratonem.. Należy zaznaczyć, że w Atenach przemiany ustrojowe były gwałtowne, jeden typ ustroju następował po drugim, natomiast ustrój Sparty łączył w sobie elementy monarchii .Demokracja ateńska - forma ustroju polis ateńskiej, położonej w greckiej krainie Attyce..

W starożytnych Atenach wykształcił się ustrój zwany ____.

Mogli w nim uczestniczyć wszyscy , czyli pełnoletni mężczyźni pochodzący z Aten.. (4).Uzupełnij tekst.. NajwybitniejszymPlutarch o wychowaniu W ogóle całe wychowanie sprowadzało się właściwie do umiejętności słuchania rozkazów, znoszenia trudów i odnoszenia zwycięstw w walce.. Praw obywatelskich nie mieli przybysze z innych polis, kobiety i………….Play this game to review undefined.. Razem ze zmianami ustrojowymi podążały zmiany w kulturze i światopoglądzie Greków.Uzupełnij tekst: W Atenach powstał ustrój nazywany .. (1), co oznacza władzę ludu.. Mogli w nim uczestniczyć wszyscy .,czyli pełnoletni mężczyźni pochodzący z Aten.w starożytnych Atenach sędzia karny: eupatryda: w starozytnych Atenach; arystokrata rodowy: heliasta: członek sądu przysięgłych w starożytnych Atenach: archont: najwyższy urzędnik państwowy w starożytnych Atenach: areopag: trybunał sądowo-polityczny w starożytnych Atenach: Dionizje: w starożytnych Atenach święta ku czci .Reformator ateński z końca VI w. p.n.e. Jego reformy zapoczątkowały ustrój demokratyczny w Atenach..

W starożytnych Atenach obowiązywał ustrój zwany .

p.n.e., czyli do czasu podboju starozytnej Grecji przez Rzymian.. W rzeczywistości jednak rządy sprawowali tylko .. (2), czyli męszczyźni pochodzący z Aten.. /5p./ W starożytnych Atenach wykształcił się ustrój zwany ……………….. (1).Najważniejsze decyzje dotyczące ateńskiej polis podejmowano na obradach…………………………(2).. Praw obywatelskich nie mieli przybysze z innych polis, kobiety i .. Najważniejsze decyzje podejmowano wspólnie podczas zgromadzenia ludowego.. Najważniejsze decyzje dotyczące ateńskiej polis podejmowano na obradach .. Książki.. Sklep.. W demokracji wszyscy obywatele, czyli pełnoletni mężczyźni pochodzący z Aten, mieli wpływ na władzę.. Nazwa miasta Ateny pochodzi od imienia bogini Ateny, której poświęcony był Partenon, największa świątynia na Akropolu.. Jej dar dla miasta oceniono za lepszy i bardziej użyteczny niż dar boga mórz.Ustrój polityczno - społeczny wykształcony w starożytnych Atenach począwszy od VI wieku p.n.e. i w V wieku p.n.e. potocznie nazywa się demokracją ateńską.. Dlatego w miarę rozwoju zwiększano zakres ćwiczeń fizycznych.Starożytne greckie miasta-państwa określane były jako ____, obejmowały miasto oraz okoliczne wsie i miały własne władze i wojsko..

Język polski.Ateny - społeczeństwo i ustrój.

Z czasem okazało się, że ograniczenia wychowania wyłącznie do sfery fizycznej, ścisłe trzymanie się starych zasad oraz zamknięcie na zmiany i nowości zupełnie wyizolowało Spartę i doprowadziło do jej upadku.Uzupełnij zdanie odpowiednimi wyrażeniami.. Do najsłynniejszych greckich polis należały Ateny i ____.. Praw obywatelskich nie mieli przybysze z innych polis, kobiety i .W starożytnych Atenach wykształcił się ustrój zwany demokracją.. Mogli w nim uczestniczyć wszyscy ……………….. (3), czyli pełnoletni mężczyźni pochodzący z Aten.. Strateg, za jego rządów rozwinął się ustrój demokratyczny.. Praw obywatelskich nie mieli przybysze z innych polis, kobiety i ………………….. Reformator ateński z V w. p.n.e. Uzupełnij tabelę, dopisując do miasta nazwy obiektów, które się w nim znajdują.. W starożytnych Atenach wykształcił się ustrój zwany .. Najważniejsze decyzje dotyczące ateńskiej polis podejmowano na obradach .. 2012-02-07 17:24:36; Uzupełnij zdania odpowiednimi wyrażeniami przyimkowymi.Wykorzystaj podane wyrazy.. Rozwiązanie zadania 11 z książki Jutro pójdę w świat 6 opracowane przez nauczycieli serwisu Odrabiamy.pl.. Tyran, który sprawował rządy w Atenach w latach 561 - 527 p.n.e. Zaloguj.. 6 szkoły podstawowej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt