Pomyśl dowolną liczbę

Pobierz

Odejmij połowę.. 04 z 10 Sześć cyfr staje się trzema Weź dowolną trzycyfrową liczbę i wpisz ją dwukrotnie, aby uzyskać sześciocyfrową liczbę.Wystarczy po usłyszeniu liczby odrzucić dwie ostatnie jej cyfry( cyfrę jedności i dziesiątek) i już mamy liczbę, która była pomyślana na początku.. Przypadek?Pomyśl sobie dowolną liczbę, weź sumę jej cyfr, odejmij ją od liczby pomyślanej, w otrzymanym rezultacie poprzestawiaj cyfry jak ci się żywnie podoba, dodaj do tak utworzonej nowej liczby 23, usuń jedną z cyfr mniejszą od 9, podaj mi sumę pozostałych, a ja ci wnet powiem, jaką cyfrę usunąłeś.Pomyśl dowolną liczbę.. Wynik równa się 5.Działania pomyśl cyfrę/liczbę.. Jeśli wynik jest jednocyfrowy - wyszło 9, prawda?Jeśli 2 = 6 Wtedy 0 = 4 implikuje 0 = 1 Pomnóż obie strony przez dowolną liczbę, a będziesz w stanie stwierdzić, że wszystkie liczby są tylko zerem, w tym 9.. Na początku, jak na złość możesz nie mieć wielu okazji do zapamiętywania dat lub innych liczb.. Uzasadnij, dlaczego jest nim pomyślana na początku liczba.. Odejmij połowę.. Otrzymaną liczbę 6-cyfrową podziel przez 11, pomnóż przez 2, podziel przez 13 i następnie przez 14.. Przykłady obejmują 333, 666, 777 i 999.. Poproś inną osobę o podanie dowolnej liczby większej od 36 i mniejszej od 87.. 2⋅4 = 8 2) Wynik tego mnożenia, czyli 8, mnożymy razy 5..

Odejmij pomyślaną liczbę.

Sumuj cyfry danej liczby, aż do uzyskania liczby jednocyfrowej.. liczba pierwsza - podzielna przez 1 i przez siebie np.: 2,3,5,7,11,13,17,19,23 itd Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2014-03-27 17:08:28Jeśli dobrze pamiętam było to coś takiego: 1.. Jeśli wynik jest dwu lub więcej-cyfrowy, powtórz 6.. Pomnóż ją przez 2.. Dodaj do niej 6.. Po prostu ćwicz na wszystkim, co Ci wpadnie w ręce.Pomyśl dowolną liczbę różną od zera.. Wynik równa się 5.. Pomyśl dowolną liczbę x, pomnóż ją przez 5, otrzymaną zmniejsz o 2, podziel przez 3.. Pomyśl liczbę różną od −2 − 2, pomnóż ją przez 4 4, do otrzymanego wyniku dodaj 8 8, podziel to przez liczbę o 2 2.. Reszta zawsze będzie równa 466.Zróbmy na przykładzie dowolnej liczby - x (x+2)*3-3x=3x+6-3x=6 Zawsze wyjdzie 6 ponieważ ta liczba którą podstawiamy skraca się :) Proszę czekać.. 1Pomyśl dowolną liczbę od 1 do 63.. Pomyśl dwie liczby x,y x, y .Działania pomyśl cyfrę/liczbę.. 1+2+8=11 5+2=7Działania pomyśl cyfrę/liczbę.. Na przykład: Pomyśl dowolną liczbę.. Odejmij pomyślaną liczbę.Pomyśl dowolną liczbę 3-cyfrową, zapisz ją 2 razy obok siebie.. Uczniowie z pewnością będą chcieli sprawdzić, jaka własność liczb jest przyczyną tego zjawiska.Ćwicz.. Od otrzymanego wyniku odejmujemy 4: (x + 4) − 4 .. Czy jest ona liczbą pierwszą?. Daję 20 punktów ;)Pomyślmy dowolna liczbę: x ..

Na przykład: Pomyśl dowolną liczbę.

Dodaj do siebie cyfry wyniku.. Otrzymałeś 1.1 Zadanie 2 Zadanie Wybieramy dowolną liczbę np. 2 i wykonujemy kolejne działania.. Otrzymaną sumę mnożymy przez 2: (3 ⋅ x + 12) ⋅ 2 .. Pomyśl liczbę różną od 7 7, potem podnieś ją do kwadratu, od całości odejmij 49 49, podziel przez liczbę o 7 7.. 3. xPomyśl dowolną liczbę.. 40⋅ 0,1 = 40: 10 = 4Pomyśl o dowolnej trzycyfrowej liczbie, w której każda z cyfr jest taka sama.. Odpowiedz.. - Hyde Park : Witam, Chciałbym prosić Was o pomoc w napisaniu działań w których myślimy dowolną liczbę, wykonujemy kilka działań matematycznych a wynikiem jest zawsze z góry założona cyfra.. Odejmij uzyskaną sumę cyfr od pomyślanej na początku liczby.. Mnożymy tą liczbę przez 3: 3 ⋅ x .. Wynik pomnóż przez 4.. Na przykład: Pomyśl dowolną liczbę.. Zsumuj w pamięci pierwsze liczby widniejące na wskazanych przed chwilą kartach.. Odejmij pomyślaną liczbę.. Obok swojej liczby napisz liczbę podaną przez drugą osobę.. Chemia, opublikowano 14.05.2018.Chciałbym prosić Was o pomoc w napisaniu działań w których myślimy dowolną liczbę, wykonujemy kilka działań matematycznych a wynikiem jest zawsze z góry założona cyfra.. Otrzymaną liczbę 6-cyfrową podziel przez 11, pomnóż przez 2, podziel przez 13 i następnie przez 14..

Napisz na niej swoją liczbę.

Odejmij połowę.. Do swojej liczby dodaj 7.. Wskaż karty, na których jest ta liczba.. Teraz napisz tę liczbę od końca (w naszym przykładzie jest to 123) - tak otrzymasz "liczbę odwrotną".Pomyśl dowolną liczbę większą od 27 i mniejszą od 100.. Uczniowie z pewnością będą chcieli sprawdzić, jaka własność liczb jest przyczyną tego zjawiska.Pomyśl sobie dowolną liczbę trzycyfrową, której cyfry się zmniejszają wg ciągu (np.: 321) - tak otrzymasz "liczbę pierwotną" Zapisz tę liczbę na kartce, ale mi nie pokazuj.. Musisz sobie samodzielnie wynaleźć zadania i używać zakładek liczbowych.. Odpowiedź brzmi 37.. Odpowiedź Guest.. Odejmij połowę.. Wynik jest pomyślaną na początku liczbą!. Co Ci wyszło?. jaka jest pierwsza liczba w następnym zestawie, pomyśl o każdym zestawie jako o oddzielnym zestawie, który nie jest powiązany .Zapisz wyrazenie algebraiczne.. Dla każdej z liczb oddzielnie zsumuj jej cyfry.. Podziel przez 2.. Tom303: Witam, Chciałbym prosić Was o pomoc w napisaniu działań w których myślimy dowolną liczbę, wykonujemy kilka działań matematycznych a wynikiem jest zawsze z góry założona cyfra.. V zabawa: Dowolną liczbę pomnóż przez 37, dodaj 17, pomnóż przez 27, dodaj 7, podziel przez 999.. Pomocy!. Przydadzą Ci się numery rejestracyjne, numery telefonów, daty różnych imienin oraz urodzin..

Pomyśl dowolną liczbę naturalną od 1 do 20.

Wykonaj poniższe polecenia:-pomnóż ją przez 3,-do wyniku dodaj 12,-otrzymaną sumę pomnóż przez 2,-uzyskany iloczyn podziel przez 6,-od otrzymanego ilorazu odejmij 4.. Pomnóż ją przez 2.. Answerpomyśl dowolną liczbę 2-cyfrową (np. 76) dodaj te dwie cyfry (7+6=12) i wynik odejmij od pierwszej liczby (76-12=64) potem popatrz na znaczek przy wyniku (tutaj przy 64) i kliknij na kuli - co widzisz?. Wynik pomnóż przez 3.. Odejmij pomyślaną liczbę.Pomyśl dowolną liczbę x wykonaj kolejno polecenia; - pomnóż ją przez 3-otrzymaną liczbę zmniejsz a 4-wynik podziel przez 2 podaj otrzymane wyrażenie.. Zmniejsza to świat matematyka do absurdu.. Nowe pytania.. Zapisz ją sobie na boku (nikt nie powinien jej widzieć).. ?--Pomyśl dowolną liczbę 3-cyfrową, zapisz ją 2 razy obok siebie.. Na przykład: Pomyśl dowolną liczbę.. Pomnóż ją przez 2.. Następnie postępuj zgodnie z instrukcją.. Wynik pomnóż przez 3.. Wymyśl dwie liczby naturalne co najmniej dwucyfrowe.. Podziel trzycyfrową liczbę przez odpowiedź z kroku 2.. Czy twoja liczba jest większa od drugiejChciałbym prosić Was o pomoc w napisaniu działań w których myślimy dowolną liczbę, wykonujemy kilka działań matematycznych a wynikiem jest zawsze z góry założona cyfra.. Uzyskany iloczyn dzielimy przez 6: (6 x + 24): 6 .. Zapisz resztę z tego dzielenia, a ja ci powiem, ile ona wynosi.. 1) Wybraną liczbę mnożymy razy 4.. Zsumuj uzyskane liczby..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt