Dlaczego jestem patriota

Pobierz

Taka osoba powinna wyglądać schludnie, elegancko, niezależnie od okazji.Kasia Potargana 11 listopada 2018 0 komentarzy.. Lubię czytać książki napisane przez polskich pisarzy.. Interesuje mnie historia Polski.. Patriotyzm jest postawa poszanowania swojej ojczyzny i miłości do niej.. Jednak w sercu czujesz patriotyzm.. Słownika języka Polskiego "Ten kto kocha swoją ojczyznę i naród łącząc swe uczucia z szacunkiem dla innych narodów, kto gotów jest do pracy i poświęceń dla swego narodu".. Znam wiele patriotycznych piosenek, które chętnie śpiewam.. Każdy z nas inaczej postrzega patriotyzm.Patriotyzm jest jedną z najistotniejszych postaw obywatelskich.. Bez względu na wszystko zrobi to co będzie dl aniej najlepsze.. Chciałbyś, żeby w Twojej ojczyźnie każdemu żyło się lepiej dokładnie!Może gdyby zamiast wmawiać młodzieży, że warto być patriotą po prostu uświadamiać nam korzyści, płynące z mieszkania w naszym kraju.. społeczeństwa *prawo do wolnego wyboru jest negowane *chroni się płód a dziecko po urodzeniu jest olewane *kiedy walczymy o swoje prawa, nazywa się nas (kobiety) agresywnymi i "niekobiecymi", jeśli tego nie robimy - wówczas jesteśmy typowymi słabymi kobietkami *politycy ingerują w sprawy antykoncepcji .By być patriotą trzeba być obowiązkowo dobrym obywatelem i założycielem rodziny.. Często denerwuje Cię sytuacja w kraju, dlatego czasem wolisz się nie przyznawać do tego, że jesteś Polakiem..

Czy są patriotami i czy my jesteśmy pozwalając im na to.

Dziękuje i pozdrawiam.. Mówię w narodowym języku, znam humn i go szanuję.. Charakteryzuje się przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby, poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub nawet życia.. Jak ktoś też napisał, w sytuacji wojny nikt nie wie czy uciekłby z .DLACZEGO NIE JESTEM PATRIOTA: najświeższe informacje, zdjęcia, video o DLACZEGO NIE JESTEM PATRIOTA; Bąkiewicz patriota, Tusk anty-Polak.. Bolesna historia Polski sprawiła, że na patriotyzm patrzymy głównie w kategoriach walki - obrony swego kraju przed zakusami nieprzyjaciół i chronienia go przed destruktywnymi działaniami obcych sił.Bo obowiązkiem patrioty jest pamięć tych wszystkich, którzy zginęli za sprawę, którą uważali za najświętszą - za Polskę, za nas, za to byśmy mogli dzisiaj żyć jak żyjemy - wolni.. Codziennie myślę o przyszłości kraju, o tym, co będzie, bo to znaczy dla mnie bardzo wiele.. Doskonale rozpoznaje zagrożenia dla jej bytu.Chęć poznawania innych kultur nieoznacza z góry, że ktoś jest kosmopolitą.. Odpowiedz.Co gorsza ,myślę ,że oni mają tego pełną świadomość.. Współcześni są tak nastawieni na zysk i zdobywanie korzyści materialnych że tak wzniosłe hasło jak patriotyzm przestaje mieć racje bytu.Samuraj_Cuszimy..

Bo gdy myślę o sobie jako o Polce, nasuwa mi się pytanie: "czy jestem patriotką?".

Wspierasz go na tyle, na ile możesz.tiff.. Zapewne niejeden z krzykaczy, który tak głośno deklaruje swój patriotyzm i oskarża wszystkich wokół o jego brak, byłby jednym z pierwszych, którzy przeszli na stronę wroga w obliczu tortur, utraty bliskich czy śmierci.Patriotyzm jest to cecha należąca do najważniejszych dla danego społeczeństwa.. Kochasz swój kraj i dbasz o niego jak o siebie.. - Mogą paść różne odpowiedzi: synami, córkami, uczniami, Polakami.Nie jestem patriotką bo niecierpie tego kraju w którym: * trzeba wchodzić w wyznaczone ramki aby być akceptowanym przez większość (zaślepionego i zamulonego przez Radio M.). - Czy zastanawialiście się nad tym, kim jesteście?. Powinniśmy również być w ciagłej gotowości bo tak jak niewiadomo kiedy do służby wezwie generał żołnierza tak i ojczyzna patriotę.Oczywiście że jestem patriotkom :D Jest dużo powodów :) Piękne krajobrazy, nasz duch walki, Mieliśmy najbardziej wspaniałego człowieka który był POLAKIEM : mowa o Janie Pawle II :) I wiele innych rzeczy.Patriota wg.. Jesteś patriotą i kochasz kraj.. Z tych rozważań łatwo się domyślić ze zgadzam się z myślą Leca.. Patriotyzm oparty jest na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością.. Bez miłości do ojczyzny, poświecenia się dla niej, przedłożenia jej dobra ponad własne sprawy, żadne państwo nie przetrwało by w okresach niepokoju.Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka..

Prawdziwy patriota kocha swoją Ojczyznę i jest w stanie dla niej poswięcić swoje zycie.

Jesteśmy tu, aby porozmawiać o bardzo ważnych dla każdego człowieka sprawach związanych z tożsamością człowieka.. Rozumie potrzeby jej mieszkańców, jej historię (choć niekoniecznie musi ją dokładnie znać) i stara się aktywnie uczestniczyć w jej rozwoju, traktując to działanie, jako służbę dla niej.Jesteśmy patriotami i chcemy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętować po swojemu, jednakże zachowując podniosłość wydarzeń 11 listopada.. Rozmowa na temat tożsamości uczniów.. W pełni się zgadzam, Polska jest dla mnie najważniejsze i jej dobro jest ważniejsze niż cokolwiek innego na tym świecie.. Każde społeczeństwo reprezentuje inne tradycje.Czasem jesteś prawdziwym patriotą, a czasem nie.. Taką misję ma Telewizja PolskaPatriotyzm (łac. patria - ojczyzna, gr.. patriotes) - postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęci ponoszenia za nią ofiar i gotowości do jej obrony.. Z punktu widzenia naszych dziadków patriotyzm w czasach współczesnych ma zupełne inne znaczenie niż w dawnej Polsce.Patriotyzm - postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili.. Odpowiedz.- Witam Was w siedzibie biblioteki.. Uważam, że w dzisiejszych czasach (w Polsce) nie trudno jest być patriotą, Polska nie prowadzi żadnych wojen, nie jest pod zaborami jest krajem wolnym, pozwalającym rozwijać się żyjącym w niej ludziom.Patriota to ktoś, kto kocha swoją ojczyzne i jest gotowy się dla niej poświęcić..

Wierzę bowiem, iż oprócz pięknych krajobrazów, morza, gór i lasów jest u nas jeszcze choć trochę powodów by nie wyjeżdżać tak od razu i na stałe.Jestem patriotką, ponieważ jestem przywiązana do swojego kraju.

Wymagana jest pełna sprawność fizyczna i stabilność psychiczna, by móc pracować dla swego kraju i zarabiać pieniądze na utrzymanie rodziny.. • 6 miesięcy temu.. Jestem Polką, nie mogę więc pominąć tematu Święta Niepodległości Polski.. Świadczy o tym fakt, że nawet ludzie wyjeżdżający za granicę z celu podjęcia pracy, wrócą tu z tęsknoty za nią.. 11 listopada niemalże czuję wiatr historii łopoczący biało-czerwoną flagą wzniesioną wysoko ku niebu.Tak zwani zdrajcy chcieli po prostu przeżyć swoje życie, bez znaczenia czy pod białym orłem czy pod czarną wroną.. Istotną rzeczą jest również wygląd i postawa.. Dlatego chciałabym podzielić się z Wami tym, co mi w duszy gra.. Kształtowaną od wczesnych lat, rozwijaną przez całe życie.. Jestem patriotką, gdyż nie porzucam dawnych wartości dla współczesnych prymitywnych dążeń, podtrzymuję tradycje, aby były wiecznie żywe.. Jesteś patriotą.. Uwielbiam dowiadywać się nowyc ciekawostek o mojej ojczyźnie.Patriota!. • 2 lata temu.. Nacjonalista.. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a także gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub życia.Prawdziwy patriota kocha swoją Ojczyznę i jest w stanie dla niej poswięcić swoje zycie.. Jesteś patriotą w 100 procentach.. Rozumie potrzeby jej mieszkańc w, jej historię (choć niekoniecznie musi ją dokładnie znać) i stara się aktywnie uczestniczyć w jej rozwoju, traktując to działanie, jako służbę dla niej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt