Obraz cytologiczny w granicach normy (nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka)

Pobierz

(BI) Obraz cytologiczny w granicach normy (nie stwierdza się cech śródnabłonkowej neoplazji ani raka)" (AII a BI wg systemu Bethesda)Rozmaz w granicach normy (nie stwierdza się cech śródnabłonkowej neoplazji ani raka).. Co to oznacza?. W wyniku z cytologii jest następujące zdanie:Grupa wg Papanicolaou grupa II, Obraz cytologiczny w granicach normy/nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka/.Interpretacja wyniku-czynniki infekcyjne, grzyby, które morfologicznie odpowiadają Candida.Zalecenia:kontrola po leczeniu.Odczyn zapalny.Obecne komórki metapalastyczne.Witam.. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza.. Podczas badania lekarz stwierdził ostre zapalenie szyjki macicy.. Jan Domitrz Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego.. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią.Po trzech miesiącach od zabiegu, w styczniu tego roku, ponownie wykonałam cytologię i po tygodniu zobaczyłam najpiękniejsze zdanie, jakie można zobaczyć na wyniku: AII - rozmaz nadaje sie do oceny , ale jest podsuszony, jest niezbyt czytelny z powodu licznych erytrocytów; BII - obraz cytologiczny nieprawidłowy , CI - nie stawierdza się cech śródnabłonkowej neoplazji ani raka - czynniki infekcyjne zmiany cytologiczne odpowiadające Chlamydia..

Obraz cytologiczny w granicach normy (nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka).

(BI) Obraz cytologiczny w granicach normy (nie stwierdza się cech śródnabłonkowej neoplazji.Nie mam tylko napisane ze zapalenie bakteryjne w opisie a wczesniej ze obraz cytologiczny w granicach normy (nie stwierdza sie cech srodnablonkowej neoplazji ani raka) Udostępnij ten post Link to .Jakość rozmazu: rozmaz nadaje się do oceny, ale nie stwierdza się komórek endocervix Ogólna charakterystyka rozmazu: obraz cytologiczny w granicach normy (nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka) Grupa: II Zalecenia: kontrola za 12 miesięcy Uwagi: słabe zmiany odczynowe, nieliczne leukocytyDziś odebrałam wynik: II gr, obraz cytologiczny w granicach normy (nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka).. Edytuj Post.. Tło preparatu odznacza się obecnością licznych leukocytów.. Zmiany odczynowe.. Zmiany zapalne i odczynowe: Zapalnie Flora bakteryjna (nie jest zaznaczone, że obfita) Zalecenia: badanie kontrolne za 12 miesięcy Obraz cytologiczny odpowiada II grupie wg Papanicolaou.. Ogólna charakterystyka rozmazu - obraz cytologiczny w granicach normy.. Wynik cytologii: obraz cytologiczny w granicach normy (nie stwierdza się środnabłonkowej neoplazji ani raka), uwagi: komórki metaplastyczne, leukocyty.Ostatnio odebrałam wynik badania cytologicznego, trochę mnie zaniepokoił, ponieważ w uwagach jest, że występują leukocyty i cechy rogowacenia..

Obraz cytologiczny w granicach normy (nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka)".

oraz erytrocytów.dr n. med.. W międzyczasie pojawiły się u mnie małe krostki w okolicach intymnych, więc zaczęłam się zastanawiać czy to kłykciny czy zwykłe wypryski.B1 - obraz cytologiczny w granicach normy (nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka) B3- Interpretacja wyniku: CI2 - Inne zmiany nienowotworowe; CI2a - zmiany odczynowe związane z: CI2a1 - zapaleniem i/lub typową regeneracją.Witam serdecznie Mam pytanie odnośnie wyników badań, napisano " (AII) Rozmaz nadaje się do oceny, ale jest ubogokomórkowy.. Jarosław MajW kolejnym badaniu wyszło "Rozmaz nadaje się do oceny, ale nie stwierdza się komórek endocervix.. OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA ROZMAZU: obraz cytologiczny w granicach normy (nie stwierdza się śródnabłonkowej naoplazji ani raka).Wynik mojej cytologii- obraz cytologiczny w granicach normy (nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka)- NILM, uwagi: mierny odczyn zapalny, dość liczne leukocyty.. Ogólna charakterystyka rozmazu: Obraz cytologiczny w granicach normy (nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka) Zalecenia: kontrola za 6 miesiecy.Obraz cytologiczny w granicach normy, nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka - odpowiada Lek.. Zlecił wykonanie cytologii i posiewów.. Nie bardzo wiem, co mam myśleć o tej obfitej florze i o ziarniakach.Brałam go w ciągu tych 4 lat kilka razy na drogi moczowe i zawsze efekt był ten sam..

Poza tym nie ma nic innego: obraz nadaje się do oceny i jest w granicach normy (nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka).

się liczne komórki nowotworowe.. Obraz cytologiczny w granicach normy (nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka).. Za miesiąc mam kolposkopię, sprawdzę ale juz nie liczę na nic, w tej cytologii cały czas wychodzi dobrze a w kolposkopii zmiany jednak są.Rozmaz nadaje się do oceny REAKCJA HORMONALNA NABŁONKA POCHWY Estrogenna FLORA BAKTERYJNA Mierna Mieszana OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA ROZMAZU Obraz cytologiczny w granicach normy (nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka) Interpretacja wyniku Inne zmiany nienowotworoweROZMAZU: w granicach normy (nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka) GRUPA II ZALECENIA: kontrola wg zaleceń lekarza UWAGI: miernie liczne komórki metaplastyczne, zmiany .Rozkaz nadaje się do oceny, ale nie stwierdza się komórek endocervix, występuje znaczna cytoliza Ogólna charakterystyka: Obraz cytologiczny w granicach normy (nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka) Interpretacja wyniku: czynniki biologiczne grzyby, które morfologicznie odpowiadają candida Zalecenia: kontrola za 6 msc.Odebrałam dziś wynik cytologii, który jest następujący: jakość rozmazu - rozmaz nadaje się do oceny, ale nie stwierdza się komórek endocervix, flora bakteryjna - obfita, - ziarniaki..

a ponadto stwierdza się nieliczne komórki nowotworowe.

Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza.. - odpowiada Lek.. Jan Domitrz Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego.. Obecne są liczne komórki dysplastyczne.. Czy w związku z odczynem zapalnym i licznymi leukocytami powinnam pojawić się u ginekologa na wizycie?Co oznaczają liczne leukocyty w cytologii nie stwierdza się srodnablonkowej neoplazji ani procesu zlosliwego Otrzymałam wynik cytologii.. Dodatkowe informacje (nie wiem na ile istotne, ale chcę uwzględnić wszystko, co mogłoby pomóc w diagnozie): - Przed pojawieniem się tych bóli, wykryto u mnie chondromalację II stopnia w jednym kolanie.dr n. med.. Jakie badania trzeba zrobić żeby wykluczuć wzonowę?. W grupie V w rozmazie obserwuje.. 2.Wszystko na temat: cytologia grupy.. Interpretacja/wynik: Neoplazaja sródnabłonkowa niskiego stopnia (LSIL) związana z infekcją HPV lub dysplasia gradus minoris (CIN1).Otrzymałam następujący wynik cytologii: Rozmaz nadaje się do oceny, ale występuje znaczna cytoliza.. Mierny odczyn zapalny, liczne leukocyty.. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią.a obrazy cytologiczne o charakterze granicznym.. Powinnam się martwić?. Poprzednie wyniki cytologii (przez ostatnie 5 lat) były nieprawidłowe (III gr., dysplazja małego stopnia).Obraz cytologiczny w granicach normy (nie stwierdza się cech śródnabłonkowej neoplazji ani raka): - czynniki infekcyjne - zmiany flory bakteryjnej - Inne zmiany nienowotworowe - zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typowymi zmianami reparacyjnymi)".Proszę o interpretację wyniku cytologii LBC ( IP: 2) Obraz cytologiczny w granicach normy ( nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka)-NILM Nieliczne komórki metaplastyczne.. 11-25-2011, .Witam serdecznieMam pytanie odnośnie wyników badań, napisano " (AII) Rozmaz nadaje się do oceny, ale jest ubogokomórkowy.. Magdalena Pikul Co oznacza wynik badania cytologicznego 25-letniej kobiety?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt