Reduta ordona scenariusz lekcji

Pobierz

Warto przeczytać opracowania: Pan Tadeusz jako studium polskości , oraz Pan Tadeusz jako epopeja narodowa.. Wyjaśnienie niezrozumiałych słów.. Materiał do zajęć.. Zapisuje je na kartce z numerem wydarzenia, przywiesza na tablicy.. Lekcja z e-podręcznika; Materiał dodatkowy; Lekcja 14.. Poznam wiersz C.. Dzielimy grupę na 11 grup, z których każda ma za zadanie nazwać jedno wydarzenie.. Zapisują wydarzenie tak, aby można było co nieco dopisać.. TYTUŁ: Reduta Ordona Adama Mickiewicza.. Grupa A i B. Bliżej słowa.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Podczas lekcji polskiego, na której nowy uczeń z Warszawy, Bernard Zygier, recytował "Redutę Ordona" Adama Mickiewicza najgłębsze uczucia towarzyszyły Marcinowi Borowiczowi.. Kim jest bohater?. Utwór XIX -wieczny obecność archaizmów- realia epoki.. Scenariusz lekcji na podstawie tekstu literackiego Autorka: Magdalena Nowak Specjalność: nauczanie polonistyczne wśród cudzoziemców, Uniwersytet Śląski w Katowicach.. Reduta Ordona Adama Mickiewicza.. K. Norwida - "Bema pamięci żałobny rapsod".. Podręcznik, str. 318-321 (Przeczytaj bardzo uważnie tekst, najlepiej - dwa razy!. Powtórzę wiersz Adama Mickiewicza "Reduta Ordona" oraz dokonam jego analizy.. Powiązanie z wcześniejszą wiedzą: wiedza na temat romantyzmu z zadania domowego: powstanie listopadowe 3.Temat #21: "Reduta Ordona..

b) Uczniowie zapisują plan w zeszycie.Plan lekcji 30.03.-3.04.2020.

"Bema pamięci żałobny rapsod" - C.K.. Temat: Adam Mickiewicz "Reduta Ordona".. Materiał do zajęć 1; Lekcja 15.#reduta ordona scenariusz lekcji jezyka polskiego umanrebi5 : reduta ordona scenariusz lekcji jezyka polskiego Plik do pobrania pod adresem: om.gy/UTwR0Scenariusz lekcji: Jak powstaje legenda?. Podobnie jak innych gimnazjalistów równa, spokojna i umiarkowana recytacja oderwała głównego bohatera od własnych zajęć.#reduta ordona scenariusz lekcji jezyka polskiego critupwerrigh39 : reduta ordona scenariusz lekcji jezyka polskiego Pobierz plik: om.gy/I7G1Apiękny fragm.. Młodzież prawie zawsze wybiera .Lekcja z lekturą - materiały z blogów blogów Kozłowska J. autorka bloga polonistkawakcji.blogspot.com Akcja lektura - "Mały Książę" [27.04.2017] Tryb .Kryteria oceny charakterystyki.. Tytułowy bohater Ordon to postać historyczna.. Poniedziałek, 30 marca.. Lekcja z e-podręcznika.. Zwrócenie uwagi na przypisy.. Język polski.. Od nowego akapitu zajmij się jego wyglądem zewnętrznym, (podaj najistotniejsze cechy wyglądu, opisz, jak wyglądał, kiedy dzieci zobaczyły go po raz .Lektury, Scenariusze lekcji / Leave a Comment / By Aniołki Bez Charliego "Reduta Ordona" Adama Mickiewicza to utwór z dużym potencjałem.. Weź pod uwagę, skąd pochod zi główny bohater, informacje o jego rodzinie, problemy w życiu oraz jego decyzję dotyczącą przyszłości..

esroothoughpo12: reduta ordona scenariusz lekcji jezyka polskiegoLekcja z e-podręcznika; Lekcja 13.

Reduta Ordona - prezentacja zawiera treść utworu oraz jego opracowanieUczeń: · zna treść Reduty Ordona A. Mickiewicza; · fragment opowieści Ordona z dzieła S. Sandlera Reduta Ordona w życiu i poezji; · czyta tekst ze zrozumieniem; · formułuje odpowiednie wnioski; · na podstawie zebranego na lekcji materiału formułuje logiczną wypowiedź ustną; · potrafi wyszukiwać w tekście odpowiednie fragmenty.#reduta ordona scenariusz lekcji jezyka polskiego.. Jako powstaniec walczył w kilku bitwach, za co został odznaczony krzyżem Virtuti Militari.Pan Tadeusz - cykl lekcji na padlecie, Pan Tadeusz - obyczaje szlacheckie - lekcja poświęcona obyczajom szlachty polskiej ukazanym na kartach epopei.. - A. Mickiewicz "Reduta Ordona" OLD; język polski; gimnazjum; Po polsku; Po polsku 2; Zasoby do rozdziału; Patriotyczna legendaOcalawszy cudem w chwili wysadzenia w powietrze reduty, wyleczywszy się z ciężkich obrażeń wybuchem spowodowanych, opuszcza Ordon ojczyznę, udaje się na tułaczkę za granicę; walczy w kampanii włoskiej w 1848 i 1849 r., w wojnie wschodniej w 1855 r., podczas której spotyka się niespodziewanie oko w oko z piewcą swego bohaterskiego czynu, po czym znowu wraca do Włoch i walczy pod Garibaldim w r. 1860.Recytacja "Reduty Ordona" przez Zygiera - opis lekcji języka polskiego w "Syzyfowych pracach"..

Przedział wiekowy: 16/17 lat Cele:Scenariusz lekcji "»Nam strzelać nie kazano...«" − do tekstu "Reduta Ordona.

"Reduta Ordona" nosi podtytuł "Opowiadanie adiutanta" i jest plastycznym, dynamicznym opisem bitwy, która miała miejsce w Warszawie we wrześniu 1931 roku podczas powstania listopadowego.. Nakreślona plastycznie scena batalistyczna, dynamiczna akcja, ekspresywna relacja adiutanta i dramatyczny finał…Szkoda by było nie wykorzystać takich możliwości!. z filmu "Syzyfowe prace"Lekcja dla klasy 7, z wykorzystaniem fragmentu filmu "Syzyfowe prace"Plik reduta ordona.doc na koncie użytkownika ewelinasuska • folder konspekty- język polski • Data dodania: 28 mar 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Opowiadanie adiutanta" A.Mickiewicza - zapoznanie się z lekturą obowiązkową.. "Reduta Ordona" Adama Mickiewicza to utwór z dużym potencjałem.. Kiedy Zygier skończył analizować wiersz, Sztetter zapytał się go najpierw, co czytał z literatury polskiej, a następnie czy zna .reduta ordona scenariusz lekcji jezyka polskiego .. Tytułowy bohater Ordon to postać historyczna.. Poznam wiersz "Reduta Ordona" Adama Mickiewicza.. Napisz wstęp, który obejmuje przedstawienie postaci.. Przed omawianiem lektury proszę uczniów, aby przeczytali tekst w domu i zilustrowali wydarzenia w dowolnej formie..

Zapisanie tematu lekcji: Temat: Obraz wojsk polskich i rosyjskich w "Reducie Ordona" Adama Mickiewicza.

Nakreślona plastycznie scena batalistyczna, dynamiczna akcja, ekspresywna relacja adiutanta i dramatyczny finał…Szkoda by było nie wykorzystać takich możliwości!. Kim jest bohater?. Opowiadanie adiutanta" A. Mickiewicza, plik: scenariusz-lekcji-nam-strzelac-nie-kazano-do-tekstu-reduta-ordona-opowiadanie-adiutanta-a-mickiewicza.doc (application/msword) Słowa na czasieScenariusz lekcji "Opowieść o bohaterze" − do tekstu "Reduta Ordona" A. Mickiewicza, plik: scenariusz-lekcji-opowiesc-o-bohaterze-do-tekstu-reduta-ordona-a-mickiewicza.doc (application/msword) Swoimi słowamiPo wykonaniu rysunków i złożeniu ich w całość, jeden z uczniów opowiedział historię reduty i bohaterstwa Ordona, posiłkując się wykonanym przez wszystkich dziełem.. Ileż uczniowie kształcili umiejętności, setnie się przy tym bawiąc!5.. Klasa 7 na Uczę.pl..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt